wejście główne od zewnątrzwahadłowystawa prac ASPcentrum dydaktycznecentrum dydaktycznewystawa prac ASPAuditorium Maximumwejście główne od wewnątrz

Strona Główna

 

http://www.fns.amu.edu.pl       

    Rusza nowa edycja wykładów otwartych dla młodzieży szkół średnich na Wydziale Fizyki UAM "Fizyka dla wszystkich": www.wo.amu.edu.pl  
.:: strona główna : kontakt : UAM ::.    
                O festiwalu
Wstęp
Organizatorzy
Sponsorzy
Program
Abstrakty
Zgłoszenia
Kontakt
Imprezy towarzyszące
Podziękowania
Jak było...
Galeria ...
Galeria cd ...
Echa festiwalu
Komunikaty
VI Festiwal
               Polskie
Toruński
Warszawski
Łódźki
Dolnośląski
Beskidzki
Kielecki
Opolski
Podlaski
Bałtycki
Poznański
Siedlecki
Zachodniopomorski
Kraków
Bydgoszcz
               Zagraniczne
Niemcy
Włochy
Australia
Nowa Zelandia
Bruksela
Wielka Brytania
               Linki
UAM
Wydział Fizyki
Pracownia Demonstracji

 

VI Poznański Festiwal Nauki i Sztuki na Wydziale Fizyki UAM
  Poznań, 16 październik 2003
Szanowni Państwo,
Podobnie jak w latach ubiegłych, również w tym roku w październiku Wyższe Uczelnie naszego miasta organizują dla mieszkańców "VI Poznański Festiwal Nauki i Sztuki". Władze Dziekańskie podjęły decyzję, aby zgodnie z tradycją lat poprzednich i w tym roku Wydział Fizyki UAM włączył się w organizację tej imprezy.Festiwal odbędzie się pod patronatem Kolegium Rektorów Miasta Poznania, któremu przewodniczy prof. dr hab. Stanisław Lorenc, rektor UAM. Patronat honorowy nad imprezą objęli Wojewoda, Marszałek i Prezydent Miasta Poznania.
W imieniu Komitetu Organizacyjnego VI Festiwalu Nauki i Sztuki na Wydziale Fizyki pragniemy Państwa poinformować i zarazem zaprosić do udziału w przygotowywanej przez nas imprezy, której hasłem przewodnim jest: "UCZ SIĘ FIZYKI OD NAJLEPSZYCH".
W czasie festiwalu zaprezentowanych zostanie szereg wykładów plenarnych połączonych z demonstracjami zjawisk fizycznych, przygotowanych przez najlepszych wykładowców naszego wydziału. Zaprosiliśmy też gości z zagranicy, czołowych demonstratorów i popularyzatorów fizyki.
Podobnie jak w roku ubiegłym, w Centrum Dydaktycznym przedstawiciele Zakładów, Pracowni, Studenckich Kół Naukowych oraz Doktoranci naszego Wydziału, przedstawią ciekawostki naukowe i widowiskowe doświadczenia z różnych dziedzin fizyki. Będzie też okazja żeby zobaczyć unikalną aparaturę badawczą , którą dysponują Zakłady i Pracownie naukowe Wydziału Fizyki.
Przygotowujemy także wiele atrakcji oraz imprez towarzyszących festiwalowi takich jak przegląd filmu popularnonaukowego, kiermasz książki naukowej, wystawę sprzętu naukowo-dydaktycznego i multimedialnego itp.
Zaproszenie do uczestnictwa w VI Poznańskim Festiwalu Nauki i Sztuki na Wydziale Fizyki UAM kierujemy do wszystkich zainteresowanych, szczególnie do młodzieży szkół średnich, studentów, wychowawców i miłośników nauk ścisłych. Wszelkie informacje dotyczące organizacji festiwalu będziemy zamieszczać na stronie festiwalowej Wydziału Fizyki: http://www.fns.amu.edu.pl.
 
 
 
   
  Serdecznie zapraszamy do naszego Centrum Dydaktycznego 16 października,
   
 
dr S. Habryło
           
       
Z poważaniem

dr Stefan Habryło
 

Zdjęcia: M. Karlic, A. Eicke, M. Wachowicz, T. Wołejko
Copyright © 2002
J. Latosińska, M. Latosińska